Informace o typovém projektu Pelíšky

Projekt Pelíšky je útulný domek, který je menší než rodinný dům a z hlediska filozofie rodové zahrady je to ten dům, kde můžete vytvořit rodinné hnízdo a přivést na svět děti. V nevelkém domě může bydlet pár nebo rodina s malými dětmi, v pozdějším věku dětí bude vhodné uvažovat o vejminku pro dítě nebo rodiče, tak jak je tomu v našem referenčním realizovaném domě u Renaty a Toma na Brněnské přehradě. 

V přízemí domu je velký obytný prostor s výhledem do zahrady na všechny světové strany a se dvěma východy francouzskými okny a jedněmi vstupními dveřmi. Obytný prostor je šikovně rozdělený na obývací (32m2) a kuchyňskou (15m2) část akumulačními kamny kombinovanými se sporákem na dřevo. V severovýchodním a severozápadním nároží domu je koupelna, respektive ložnice. Nad obytným prostorem je v podkroví obytná galerie a malá ložnice.

Z venčí přiléhají k domu zastřešené terasy - malá, v jižním štítu, která je tu ke slunění na jaře a na podzim a také její zastřešení působí jako slunolam, který brání slunečním paprskům, aby v horkých letních dnech překročily práh francouzských dveří. Ze severu k domu přiléhá velká severní obytná terasa o ploše 22m2, kam můžete umístit letní kuchyni s jídelnou, posezení, pracovnu, nebo venkovní spaní. V dnešním horkém podnebí je severní terasa ideální: v teplé polovině roku, kdy se terasy využívají, je ráno a večer prosluněná z východní a západní strany, v poledne je tu skutečný stín a můžete nechat vstup do domu francouzskými okny otevřený. 

Dům je orientovaný na jih štítovou stěnou, jejíž okna jsou vybavena vnějšími roletami nebo okenicemi anebo slunolamem. Podle potřeby lze natočit dům až o 90 stupňů na východ nebo na západ.  

Všechny vnitřní povrchy včetně povrchů v koupelně jsou v typovém projektu obložené dřevem, stejně jako povrchy vnější. Strop nad přízemím má viditelné nosné trámy i průvlaky. V projektu najdete skladby obvodových stěn ve variantě nízkoenergetické i pasivní a skladby podlah v přízemí pro nízké anebo střední a vysoké radonové riziko. Dům stojí na základových pasech bez železobetonové desky (vycpané polystyrenem). Namísto toho je mezi pasy je štěrkový podsyp, který zabrání přístupu vlhkosti a na něm leží dřevěná konstrukce vyplněná tepelnou izolací.

Součástí projektu jsou kromě všech stavebních výkresů, skladeb konstrukcí a technické zprávy také statické výkresy všech nosných dřevěných konstrukcí, požární zpráva a rozpočet a výkaz výměr pro výstavbu na klíč. Ostatní náležitosti k povolení stavby najdete v e-booku, který Vám na požádání pošleme. Další informace na emailu uvedeném níže. 

Užitná vnitřní plocha:    84,3m2
Zastavěná plocha s terasami: 91.3m2
Obestavěný prostor: 352m2 bez teras

Cena projektu: 50.000,-Kč

Realizace svépomocí je možná od cca 700.000,-Kč
Realizace firmou "na klíč" cca 2.200.000,-Kč
(celková cena záleží na místních podmínkách,
vašich možnostech a konkrétních nabídkách řemeslníků a stavebních firem).

Technické dotazy na architekta: pavlinavlkova@fastmail.com

Pro zvětšení klikni na obrázek

Požárně nebezpečný prostor (šlehající plameny
v případě požáru) by neměl zasahovat 
na sousední pozemky. Zkontrolujte 
umístění domu na svém pozemku :-)