Typové projekty přírodních dřevostaveb

S radostí vypouštíme do světa katalogové listy našich typových projektů. 

Filosofie přírodních domů naruby oslovila řadu lidí toužících po vlastním bydlení. Abychom nejlepší projekty naší tvorby finančně zpřístupnili co největšímu počtu zájemců, zaměřili jsme svou pozornost na možnost sdílet jeden projekt více lidmi, a to za menší cenu. Tak vznikly naše typovky.

Tyto projekty jsou zaměřené na bydlení se zahradou, dobrý design, vymazlenou dispozici, nízkoenergetický standard, čistou přírodní konstrukci, podrobnou dokumentaci pro provedení, dosažitelnost a naplnění požadavků složité legislativy.

Samozřejmostí ke každé typovce jsou naše služby, kterými prověřujeme vhodnost jejího umístění na konkrétní pozemek: napojíme jí na inženýrské sítě a komunikaci, vypracujeme projekt pro stavební úřad, vyřídíme všechna potřebná vyjádření a necháme stavbu na stavebním úřadě povolit. 

Typovky zpracováváme v podrobnosti prováděcí dokumentace pro provedení stavby. Díky tomu jejich výstavba není limitovaná firmou specializovanou na dřevostavby. S prováděcí dokumentací lze oslovit jakoukoliv stavební firmu nebo stavět svépomocí. Detaily v projektech poskytují vynikající podklad pro odborný dozor stavby. A nakonec, cenové nabídky na realizaci staveb podle podrobného projektu odpovídají v maximální míře následné skutečné investici do výstavby, takže poskytují reálnou cenu díla.

Naším oblíbeným materiálem je rostlé dřevo, hlína a přírodní tepelné izolace. V projektech nepoužíváme OSB ani sádrokartonové desky. Domečky máme založené na betonových pasech s podkladní betonovou deskou na terénu. Topíme hliněnými sálavými akumulačními kamny na dřevo v kombinaci s elektrickými přímotopy. V létě stíníme okna přesahy střech, v zimě pouštíme sluneční paprsky do domu a prohříváme ho. Od jara do podzimu žijeme na venkovních zastřešených terasách.

Vaše dotazy prosím směřujte na e-mail: pavlinavlkova@fastmail.com ze kterého Vám v nejbližší době pošleme odpověď.

Návrhy konstrukcí optimalizujeme ve spolupráci s Jakubem Gajdou www.prirodnibydleni.cz.

Text Petra Vlková